На початку липня у Мін’юсті було зареєстровано наказ МОЗ щодо гігієнічних нормативів та регламентів безпечного застосування засобів захисту рослин.

Варто нагадати, що цього року вперше в історії незалежної України не було вчасно затверджено цілий ряд гігієнічних нормативів та регламентів безпечного застосування засобів захисту рослин. Тож, фактично, такою ситуацією була зупинена можливість державної реєстрації препаратів для захисту рослин. Про це повідомляє прес-служба Європеської Бізнес Асоціації.

Через це під час весняної посівної аграрії не отримали вчасного доступу до передових агрохімічних розробок для підвищення якості та урожайності, гарантування безпеки врожаю.

— За нашою інформацією, 5 липня нормативи та регламенти було зареєстровано, хоча вони і досі не опубліковані. Дана реєстрація завершує процес державних випробувань та дає можливість розпочати державну реєстрацію засобів захисту рослин. Таким чином, офіційний статус отримали нормативи на майже 750 продуктів. Окрім того, до державної реєстрації була допущена ціла низка препаратів нового покоління. Тож ще до початку осінньої посівної вони можуть потрапити до фермерів, — зазначив Віктор Погорілий, Координатор Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації.

Сподіваємось, найближчим часом наказ все ж буде опубліковано і цей процес не затягнеться ще на місяць, адже саме з дня публікації він і набирає чинності.


Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram