Трипси в злаках важко помітити, тим більше, що вони приховуються всередині колоса. Але є спосіб, як легко перевірити їх наявність у рослинах та як боротися зі шкідниками.

Як повідомляють у Держпродспоживслужбі, зараз повсюди у посівах озимих та ярих зернових колосових відчутної шкоди рослинам завдає пшеничний трипс, який в допороговій чисельності заселив 5-25% рослин озимої пшениці у Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській областях.

Трипс це дуже маленький шкідник, який ще називають комою. Попри свій розмір, ці шкідники здатні завдати значної шкоди посівам злакових. Спочатку вони живляться колосковими лусками, а далі всередині зернівки відкладають яйця. Крім дорослих особин, шкодять і личинки, які висмоктують соки з листя, стебла, листової оболонки та навіть цвіт колосу.

Такого маленького шкідника в злаках складно побачити. Для того, щоб перевірити, чи є трипси на посівах і в якій кількості, потрібно вийти в поле з чистим білим листком, зламати колос зернових і потрусити ним на папері або трохи над долонею.

Поріг економічної шкідливості для трипсів:

у фазі повного цвітіння це 5-10 дорослих комах або личинок на один колос;
у фазі наповнення зерном це 40-50 личинок на одному колосі.

Якщо поріг економічної шкідливості перевищений, застосовують препарати на основі діючої речовини альфа-циперметрин з групи піретроїдів, наприклад, препарат Фастак. Рекомендована доза 0,25-0,3 л/га.

Інсектициди, застосовувані проти п’явиць та попелиць, також зменшать популяцію трипсів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram