Усть-Дунайський, Білгород-Дністровський, і Скадовський порти готують до приватизації, про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час круглого столу на тему транспортної інфраструктури України від Європейської Бізнес Асоціації.

Міністр зазначив, що є декілька інвесторів, які зацікавлені у цих портах це і українські, і закордонні компанії. Процес приватизації готові розпочати відразу після вирішення документальних справ з Фондом держмайна. У Міністерстві вважають, що приватна компанія матиме більше інструментів, щоб краще і швидше розвиватися, адже робота у статусі державного підприємства передбачає чимало бюрократичних перепон, які стримують розвиток.

— Ми задоволені першими двома концесійними конкурсами по портах Херсон та Ольвія, а з Усть-Дунайським, Білгород-Дністровським, і Скадовським вирішили спробувати саме формат приватизації. Ці порти в останній час не так ефективно функціонували, тому потрібен хтось, хто наважиться дати їм новий подих, щоб ці об’єкти змогли демонструвати інший результат. Для цього, з одного боку, потрібно залишати профільність, а з іншого — змінювати підхід, щоб порти запрацювали в новому форматі, — зазначив Владислав Криклій.

Також дещо пізніше планується підготовка до концесії Ізмаїльського, Бердянського, Чорноморського портів, а згодом і порту Південний. За словами Криклія, до кінця 2020 року по цих об’єктах мають бути підготовлені техніко-економічні обґрунтування.

Підготувала Наталія Кузьо

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram