Країни Африки на південь від Сахари атакує трав’яна совка, яка шкодить величезній кількості сільськогосподарських культур, особливо сорго, просу і кукурудзі. Як зазначають у ФАО, існує ризик, що цей шкідник може поширитися на Північну Африку, Південну Європу і Близький Схід. Зокрема організація закликає до масштабного розширення кампанії по боротьбі з трав’яною совкою, особливо в уже уражених регіонах.




— Навала трав’яної совки може залишити голодними 300 мільйонів людей в Африці на південь від Сахари, вона вже заразила посіви кукурудзи і сорго в 44 країнах, загальна площа яких складає більше 22 мільйонів квадратних кілометрів, що можна порівняти з територією Європейського союзу, Австралії та Сполучених Штатів разом узятих, — заявив Букар Тіджані, заступник генерального директора, регіональний представник ФАО в Африці.

ФАО уже вклала понад 9 млн дол. США зі свого регулярного бюджету і мобілізувала 12 млн дол. США на програми щодо боротьби з трав’яною совкою.

NB: Трав’яна совка вперше з’явилася на африканському континенті в 2016 році в Західній Африці. На сьогодні шкідник швидко поширився по всіх країнах Африки на південь від Сахари, в результаті чого лише десять країн (в основному в Північній Африці) уникнули зараження. Дрібні власники, а це десятки мільйонів фермерів, які виробляють кукурудзу в Африці на південь від Сахари, найбільше страждають від нашестя трав’яний совки.




У ФАО вже розробили інструменти та впровадили заходи для боротьби з трав’яною совкою  від навчання фермерів та працівників щодо поширення знань таким методам як збір личинок трав’яної совки, знищення її природними патогенами, до оснащення фермерів мобільними додатками, щоб вони могли оперативно розпізнавати свого нового ворога і отримали негайні рекомендації, як взяти його під контроль.

— Фермери, які пройшли тренінги з боротьби з трав’яною совкою, тепер можуть виявляти зараження на ранній стадії, здатні найкращим чином захистити свої посіви і вже повідомляють про зниження шкоди. Таким чином база вже закладена. Нам просто потрібно спиратися на неї — навчити більше 500 000 фермерів, розвивати ресурси на місцевих мовах і стимулювати уряди на впровадження активних заходів зі сталого управління трав’яною совкою, як, наприклад використання біопестицидів,— повідомляють у ФАО.