Тепла погода дещо порушила стан зимового спокою озимих культур в Україні

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-23
Позитивні температури повітря у другій декаді січня дещо порушили стан вимушеного зимового спокою озимих культур в Україні. Про це GrowHow стало відомо з результатів моніторингу фахівців Національної академії аграрних наук України.

У цілому стан посівів науковці оцінили як добрий. За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН», рослини озимої пшениці, які були висіяні в оптимальні терміни (25 вересня), перебувають у фазі «кущіння». Також у цій фазі зараз і посіви інших озимих зернових культур — ячменю, жита і тритикале. Озимий ріпак перебуває у фазі «6-7 листків».

Зважаючи на нинішні агрометеорологічні умови, крім загальноприйнятих строків відбору, які припадають на 25 січня, 23 лютого і 10 березня, фахівці рекомендують додатково відбирати зразки для визначення життєздатності рослин після різких змін погодних умов — щоразу після глибокої відлиги і після сильних морозів. Особливу увагу радять звернути на динаміку витрачання вуглеводів, стан конусів наростання і температурний режим на глибині залягання вузлів кущіння.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram