У цьому сезоні темпи експорту кукурудзи з України були одними з найнижчих за кілька останніх років. Зокрема, за вісім місяців 2017/18 МР (вересень-квітень) обсяг закордонних поставок скоротився на 14,5% порівняно з аналогічним періодом минулого маркетингового року. До прикладу, у квітні українські експортери поставили за кордон 2,3 млн тонн кукурудзи, що на 6,3% менше, ніж в березні, але на 17,3% більше, ніж в квітні минулого року.


NB: На зниження експортних темпів вплинуло зменшення поставок ключовим імпортерам української кукурудзи. До прикладу, поставки в ЄС знизилися на 2%, а експорт до Єгипту на цілих 24%. А збільшення поставок кукурудзи з Південної Америки в Іран та Південну Корею вибило українських виробників з цього ринку. Також впродовж цього маркетингового року не було поставок кукурудзи з України таким великим споживачам, як ПАР, Японія, В’єтнам.

Водночас Україна наростила експорт кукурудзи до Китаю, Туреччини та Ізраїлю. Лише Китай за вісім місяців поточного сезону імпортував в шість разів більше кукурудзи, ніж за аналогічний період 2016/17 МР, а експорт кукурудзи в Туреччину зріс у понад 20 разів.

За матеріалами «УкрАгроКонсалт»