Мишоподібні гризуни чуттєві до переохолодження і намокання, тому танення снігу під час відлиги призведе до заливання нір і ходів гризунів а, це відповідно, сприятиме зниженню чисельності їх популяції. За попередніми даними, загибель гризунів від затоплення нір на окремих полях становитиме від 10 до 30%, особливо в низинах.



Як повідомляють фахівці Держпродспоживслужби, на площах озимих пшениці, ріпаку до утворення снігового покриву на одному гектарі посівів чисельність гризунів була в межах допорогової та становила 1-2 жилих колоній. На 80-100% заселених площ багаторічних трав, неугіддях, садах лісостепових та поліських областей виявляли 2, в осередках Київської до 3 жилих колоній на гектарі.

Надалі загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимих культурах, ймовірна в разі не ущільненого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Захисні заходи, здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволені до використання родентициди.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram