Спаржа на сьогодні залишається найбільш цікавою культурою для фермерів-початківців та інвесторів. Крім того, за прогнозом економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, експортним овочем №1 в Україні через 10 років може стати спаржа.Однак наразі, за даними аналітиків EastFruit, Україна взагалі не експортує спаржу, а ті нечисленні виробники, які є в країні, орієнтуються, здебільшого, на внутрішній ринок.
Хоча у світі є свій світовий ринок спаржі. Так, найбільшими експортерами спаржі є Мексика, Перу і США. Мексика заробляє на експорті спаржі $ 460 млн в рік, Перу $ 410 млн, а США $ 150 млн. Далі в рейтингу найбільших глобальних експортерів йдуть країни Європи: Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина і Франція.

Якщо Мексика майже всю спаржу експортує в США, то Перу поставляє її, крім США, також у великих обсягах в Європу, а саме в: Великобританію, Голландію та Іспанію. Таким чином можна зробити висновок, що близькість ринку збуту для успішного експорту спаржі є важливим, але не критичним фактором.
Це ще раз доводять США, які експортують лише близько половини своєї спаржі в сусідню Канаду, в той час як більша частина продукції поставляється також в Японію, Австралію і Європу.Для України також цікавий досвід сусідньої з нами Польщі в експорті спаржі, так як країна входить до 15 лідерів за її експорту в свіжому вигляді. Щорічно Польща заробляє від $ 6 до $ 12 млн, експортуючи спаржу переважно всього в дві країни: Німеччину і Голландію. До речі, Польща поставляє все більше спаржі на ринок України.
Найбільшим імпортером спаржі в світі є США, імпортуючи 230 тис. тонн продукції на $ 800 млн.

Інші імпортери ввозять набагато менше спаржі: Німеччина 25 тис. тонн на $ 100 млн і Канада 20 тис. тонн на $ 85 млн. До речі, Україна ввозить всього близько 50 тонн спаржі в рік. Але найголовніше, що цей ринок дуже швидко росте, і спаржа стає все більш популярною культурою в світі на тлі підвищення інтересу населення до правильного харчування та здорового способу життя.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram