Через падіння виробництва черешні в Україні, її експорт значно знизився, а на внутрішньому ринку посилюється конкуренція з ягодою із Узбекистану. Про заявила аналітикиня асоціації Ягідництво України Марія Лакеєва.

За словами експертки, ситуація на ринку черешні останніми роками грає не на користь українським виробникам. Власне виробництво ягоди щороку потерпає від погодних негараздів, а поставки з Узбекистану збільшуються.

Узбекистан продовжує експансію на світовий ринок черешні, причому в деяких випадках витісняє Україну. Наприклад, в минулому сезоні АЯУ провела більше сотні В2В зустрічей з міжнародними байєрами і ми отримали не один запит на українську черешню, в тому числі від італійських компаній. Проте, на жаль, нам було нічого їм запропонувати. В результаті, на цей ринок зайшов Узбекистан, розповіла Марія Лакеєва.

Аналітикиня додала, що за останні два роки Узбекистан значно посилив свої позиції на українському ринку. В результаті, в сезоні 2021 року на долю цієї країни припадало більше 45% імпорту черешні до України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram