Доступ до високоякісної генетики за розумною ціною є необхідністю для фермерів. Американська компанія Hi Fidelity Genetics (HFG), що займається селекцією сільськогосподарських культур, намагається змінити цю ситуацію. Зокрема, створити більш продуктивні гібриди завдяки сильнішій кореневій системі, про це пише Agriculture.com.

— З початку 2000-х років ціни на насіннєву кукурудзу росли в 2,5 рази швидше, ніж ціни на урожай, що підриває стабільність фермерства, — переконаний Клей Мітчелл, співзасновник і керуючий директор Fall Line Capital, який також є головою ради директорів HFG. — Нові технології відкривають для нашої компанії можливості швидко створювати відмінний посівний матеріал, тим більше, що ми орієнтуємося на ринок насіння, не пов’язаний з ГМ, який має найнижчі нормативні бар’єри.


На першому етапі фінансування своїх розробок компанія отримала інвестиції в розмірі 8,5 млн доларів від Finistere Ventures (це венчурна фірма, розташована в Каліфорнії) та інших компаній, що допоможе прискорити процес розробки і виведення на ринок насіння кукурудзи та бавовнику.

Науковці вважають, що сучасні рішення з селекції культур ґрунтуються на штучному інтелекті і науці прогнозів.

— Використовуючи нові набори даних і науку про прогнозування, ми створюємо першу платформу для селекції сільськогосподарських культур, — сказав Спенсер Мохан, співзасновник HFG і Finistere Ventures.

Компанія HFG розробила не-ГМО гібриди кукурудзи, насіння яких, за словами селекціонерів, здатне успішно конкурувати з наявним комерційним насінням. Нове фінансування в розмірі 8,5 мільйонів доларів США прискорить розробку RootTracker, першої масштабованої системи датчиків відстеження кореневої системи в польових умовах, що дозволить створити рослини кукурудзи з більш прогресивною і надійною кореневою системою. Фінансування також допоможе розробити Luther, комплексну платформу селекції зі штучним інтелектом і з першим механізмом прогнозування для створення гібридного насіння.
— Традиційні методи селекції є ручними і дорогими, і раніше не було ніякої можливості для селекції по кореневих ознаках, — сказав Мохан в прес-релізі компанії. — Однак, значення коренів у протистоянні абіотичних стресів, таких як посуха і дефіцит поживних речовин, добре відома. Компанія HFG усуває це обмеження і надає перший економічно ефективний підхід у польових умовах, що дозволяє об’єктивно картувати коріння окремих рослин, щоб зробити можливим поліпшення культури за цією ознакою. Оскільки нестабільність клімату робить нинішнє насіння кукурудзи більш уразливим, ми бачимо неймовірний потенціал для створення геномів зі «страховкою від посухи» за рахунок поліпшення кореневих характеристик.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram