Після обвалу цін на часник на світовому ринку у 2017 році експерти прогнозують збереження низьких закупівельних цін і у 2018. Зокрема, експортний бум часнику з Китаю та збільшення його виробництва у інших країнах призвели до надлишку в сховищах та надміру пропозицію на ринку.

— З початком нового сезону на ринок вийшло багато часнику з таких країн, як Домініканська республіка, Пакистан і Бангладеш. Це призведе до зниження експортних цін на китайський часник. Нижчі ціни спонукатимуть збільшення кількості замовлень і стимулюватимуть не тільки експорт, але й подальше нарощування виробництва, — попереджають китайські експерти.

Водночас китайські виробники скаржаться, що запаси часнику у виробників, не зважаючи на кінець сезону, доволі високі, що спонукає падіння цін на часник на світовому ринку. При цьому перспективи на наступні два роки навряд чи можна назвати оптимістичними.

Зазначимо, що основними імпортерами китайського часнику традиційно є центральна і південна Америка, південно-східна Азія та Європа.