Світові ціни на пшеницю майже повернулися до рівня перед російським вторгненням в Україну

Вчора пшеничні котирування на світових біржах продовжили падіння та майже повернулися до рівня цін перед вторгненням росії до України. Про це повідомив GrainTrade.

Так, пшеничні ф’ючерси подешевшали:

  • на 4,3% — липневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго;
  • на 3,5% липневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті;
  • на 2,4% вересневі ф’ючерси на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі;
  • на 1,9% липневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго;
  • на 3,2% вересневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext.

Водночас ринок підтримує те, що шансів на розблокування портів України найближчим часом немає, особливо після того, як росіяни обстріляли ракетами зерновий комплекс компанії Bunge у Миколаєві. Там розташований експортний термінал та завод з переробки олійних, а також олієналивний термінал Евері канадської компанії Viterra. На останньому пожежа знищила склад рослинних олій.

До того ж прогноз світового врожаю пшениці у новому звіті IGC знижено до 769 млн т. У червневому звіті експерти IGC знизили прогноз світового виробництва пшениці на 11 млн т до 769 млн т. Це найнижчий показник з 2019/20 МР. Прогноз споживання пшениці знижено на 5 млн т, а оцінку кінцевих запасів у 2022/23 МР до 271 млн т (у попередньому сезоні вони становили 282 млн т).

Читайте також: До України прямує перша партія потужностей для тимчасового зберігання зерна

Тиск на ціни посилює збір пшениці у США, ЄС та чорноморських країнах. Особливо з огляду на низький попит, викликаний різким зростанням цін в останні місяці. Однак аналітики вважають, що активізація закупівель імпортерами найближчим часом змінить цінові тенденції.

Зокрема, пакистанська державна торговельна корпорація 1 липня проведе тендер на закупівлю 500 тис. т борошномельної пшениці з поставкою у серпні-вересні 2022 р. Зерновий оператор Саудівської Аравії SAGO, який минулого тижня придбав 530 тис. т пшениці, 24 червня проведе ще один тендер на закупівлю 480 тис. т борошномельної пшениці довільного виробництва з протеїном 12,5% та поставкою в листопаді 2022 р.-січні 2023 р.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram