Подорожчання нафти підтримує світові котирування на кукурудзу. Зокрема, услід за цінами на нафту ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора виросли на 2,9%. Таким чином вони перетнули психологічний рівень $8/бушель, сягнувши 10-річного максимуму $320,5/т. Про це повідомив GrainTrade.

Ціни на нафту почали активно зростати наприкінці минулого тижня. Червневі ф’ючерси на марку Brent на лондонській ICE Futures за тиждень виросли на 7%, а на американську нафту WTI на 6%. Аналітики зазначили, що ринок залишається під тиском скорочення поставок нафти з росії на 1 млн барелів/добу. До того ж, очікують, що посилення санкцій вже з травня зменшить обсяги поставок на 3 млн барелів/добу.

NB: Через черговий спалах Covid, найближчим часом очікується зниженя споживання нафти в Китаї, адже там запровадили карантин вже у 12 провінціях.

Водночас видобуток сирої нафти у США зростає. За даними Baker Hughes, кількість активних бурових установок за минулий тиждень виросла до 2-річного максимуму. Експортні відвантаження кукурудзи з США за цей період зменшились на 29%.

Щодо українського експорту кукурузи, то порти в Україні залишаються заблокованими, тому фермерам важко продати кукурудзу. Трейдери намагаються вивезти запаси до Польщі або Румунії. Однак через надмірне завантаження станцій на прикордонних переходах Укрзалізниця вже обмежила подачу вагонів.

Ціни попиту на поставки до румунської Констанци впали ще на $10-20/т до $295-305/т. Ціни попиту на поставки СРТ порт Рені або Ізмаїл залишаються на рівні $245-250/т, проте великі черги обмежують закупівлі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram