Сучасні обприскувачі допомагають аграріям вирішити проблему з дорогими добривами та пестицидами – Олена Пєльтєк

Новітні технології у сільськогосподарській техніці можуть допомогти українським аграріям вирішити проблему з нестачею та дороговизною азотних добрив. Про це в етері програми «Експертна думка» на радіо «Європа Плюс» зазначила Олена Пєльтєк, представник французького заводу BERTHOUD, директор дочірнього підприємства «Берту Україна».

Експерт розповіла, що виробникам аграрної техніки сьогодні важливо слідкувати за трендами та активно моніторити аналітику сільськогосподарського ринку, адже галузь потребує інноваційних рішень. Зокрема, болючим для фермерів є питання азотних добрив.

Ціни на газ суттєво підвищилися, через що українські виробники змушені скоротити виробництво добрив. Імпортована ж продукція подорожчала практично вдвічі. Ця ситуація сьогодні неабияк турбує сільськогосподарських виробників і суттєво впливає на галузь, зазначила Олена Пєльтєк.

Читайте також: Аналіз ринку мінеральних добрив – 2022: чи дійсно є дефіцит виробництва і що буде з ціною

Водночас експерт переконана, що такі кризові ситуації мають й інший бік – відкривають нові можливості та нові підходи до виробництва. Зокрема, компанія BERTHOUD рішення проблеми знайшла в оптимізації внесення добрив. Йдеться про диференційоване живлення – внесення добрив саме туди, де вони потрібні.

Для цього ми аналізуємо стан ґрунту та рослин, визначаємо ділянки, де азот потрібен більше, а де менше. Отриману інформацію інтегруємо в карту, яку “надаємо” обприскувачу як завдання і далі обприскувач вже автоматично робить свою справу, вносячи азот у потрібній нормі, – розповіла Олена Пєльтєк.

Зазначимо, що 2019 року “Берту Україна” встановила національний рекорд, намалювавши своїм обприскувачем на полі орнамент вишиванки. У такий спосіб компанія символічно подякувала українським аграріям за те, що вони вибирають її машини, а також продемонструвала можливості обприскувача для диференційованого внесення, адже орнамент вишиванки доволі складний, і BERTHOUD точно виконав це завдання.

Ще однією важливою тенденцією у аграрному світі сьогодні є зменшення використання пестицидів. У країнах Європейського Союзу вона продиктована екологічними питаннями, в Україні ж цей тренд більш економічно орієнтований. Олена Пєльтєк розповіла, що BERTHOUD сьогодні активно працює над розробкою нових машин та рішень для точкового обприскування, яке вирішить питання зі зменшенням використання пестицидів.

Якщо поля обприскувати засобами захисту рослин точково, даючи їх саме на проблему, то питання зменшення пестицидів буде вирішено. Однак це досить непросте завдання, адже має бути змога ідентифікувати проблему. Фактично треба мати «око» на обприскувачі, яке може бачити й аналізувати ситуацію, відрізняючи бур’яни від культурних рослин, зазначила Олена Пєльтєк.

Читайте також: На ринок виходить проривна інновація для надточного обприскування культур

Привідкривши таємниці нових розробок BERTHOUD, представник французького заводу розповіла, що в технологіях диференційованого обприскування компанія використовує гіперспектральні камери, які бачать більше ніж людське око та можуть відрізнити бур’ян як в умовах світла, так і в умовах тіні. У поєднанні зі штучним інтелектом, який адаптується до умов конкретного поля, ця технологія допоможе аграріям зменшити собівартість виробництва і підвищити його ефективність. Як сказала в етері програми Олена Пєльтєк, ці машини вже за 2 роки побачить Україна.

Наталія КУЗЬО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram