Наприкінці другої на початку третьої декади січня переважала нестійка погода з різким коливанням температурного режиму і опадами. Тільки протягом останніх днів минулого тижня майже на всій території України очікується істотне пониження температури повітря, місцями до 200С морозу.

Середньодобова температура повітря останнього тижня виявилася на 1-50С вище норми і перебувала в межах від +50С тепла до 5 ° С морозу. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі (20-22.01) знижувалася до 4-220С морозу. Про це повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

За даними Укргідрометцентру, на більшості площ південних, західних, Житомирській, окремих районах Київської, Вінницької, Дніпропетровської областей висота снігового покриву становила від 15 до 25 см. На решті території країни висота сніжного покриву досягала 10-30 см, місцями в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській, Харківській областях від 31 до 44 см.

Внаслідок надійного, місцями навіть надмірного, снігового покриву загрози для озимих зернових культур не виникало навіть при зниженні температури повітря до мінус 15-200С.

Високий сніговий покрив, спостерігається тривалий час на багатьох полях, створює передумови для формування достатнього ресурсу ґрунтової вологи навесні. При цьому тривале перебування рослин під товстим шаром снігу (висота якого місцями перевищує 30-50 см) виснажує посіви, їм буде потрібно додатковий догляд навесні.

Рослини озимих зернових культур знаходяться в зимовому спокої, їх стан оцінюється як добрий та задовільний. Як повідомляють фахівці Держпродспоживслужби, рослини перебувають у фазах 3-й листок кущіння. Рослини озимих мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 95, загиблих 0-5% (Київська, Черкаська обл.). Лабораторним аналізом рослин озимої пшениці виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, кореневих гнилей.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram