Сьогодні у Польщі працює понад мільйон іммігрантів, майже 900 тис. із них прибули з України. Про це заявив заступник директора Департаменту економічного аналізу Національного банку Польщі Яцек Котловський.


— Напруженість на ринку праці значною мірою знижується за рахунок припливу іммігрантів… На даний час тільки з України прибуло майже 900 тис. іммігрантів, плюс іммігранти з інших країн, включно з Білоруссю. Нам здається, що в польській економіці вже понад 1 мільйон ефективно зайнятих іммігрантів, — заявив Котловський.

Повідомляється, що Нацбанк Польщі підготував оцінку фактичної кількості іммігрантів в країні на основі кількості виданих віз для трудової та економічної діяльності, Карток поляка, постійних, тимчасових і довгострокових видів на проживання в ЄС, заяв про надання роботи іноземцю та кількості іноземців, зареєстрованих для отримання пенсійного страхування у Відомстві соціального страхування.

— У зв’язку з тимчасовим характером роботи іммігрантів з України та Білорусі в Польщі, передбачається, що в середньому іммігрант з цих країн працює в Польщі близько 7 місяців на рік.

Підготувала Олена Киричук

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram