Вчора, 11 жовтня, грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 2,2% до рекордних 4955 рінггитів/т або 1198$/т. Це відбулося на тлі нижчих, аніж очікували трейдери, запасів пальмової олії на кінець вересня.

Така ситуація призвела до зростання цін на соняшникову олію до 1350-1400$/т FOB. Відповідно, і здорожчав соняшник в Україні. За інформацією GrainTrade, ціни на соняшник в Україні виросли на 200-300 грн/т до 18800-19200 грн/т з доставкою на завод для олії 46-47% та премією за вищу олійність.

NB: Через високі ціни та збільшення пропозицій, переробники збільшують запаси соняшника. Однак, експерти пронозують, що невдовзі вони можуть зіткнутися з проблемами реалізації.

Такі труднощі вже відчули переробники сої, які не можуть продати шрот та олію через дуже низькі ціни в Європі.

У GrainTrade зазначили, що суха погода наступного тижня дасть змогу прискорити збирання сої та соняшника. Відтак, по мірі заповнення складів, у переробників та на елеваторах ціни почнуть опускатися.

Зазначимо, що, за даними Ради з пальмової олії Малайзії, у вересні запаси пальмової олії в Малайзії зменшилися у порівнянні з серпнем на 7%, тоді як експорт виріс на 37%. При цьому експерти очікували, що запаси зменшаться на 0,36%, а експорт виросте на 40%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram