Спека в Аргентині знижує прогнози урожаю сої та кукурудзи

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-24
Суха та спекотна погода продовжує негативно впливати на посіви сої та кукурудзи в Аргентині. Як повідомили GrowHow аналітики GrainTrade, у наступні 7-10 днів температури там знову перевищать 30°С, а опадів не прогнозується.

Внаслідок складних погодних умов в країні, експерти Зернової біржі Буенос-Айресу (BAGE) 22 лютого знову знизили свої прогнози виробництва сої та кукурудзи. За їх даними, за тиждень кількість посівів сої у доброму або відмінному стані зменшилася на 6% до 3%. Площі, що відчувають посуху, збільшилися на 4% — до 71%. Кількість посівів кукурудзи у доброму або відмінному стані зменшилася на 2% — до 9%, а кількість площ зі сприятливою зволоженістю — на 5% — до 40%.

У порівнянні з попередніми оцінками, прогноз виробництва сої в Аргентині знижено на 4,5 млн т — до 33,5 млн т, хоча USDA оцінює його у 41 млн т. Експерти не вважають ці цифри остаточними, оскільки наслідки збитків, завданих спекою, відсутністю дощів та ранніми заморозками у західних регіонах, будуть визначені вапрдовж кількох тижнів.

NB: Прогноз виробництва кукурудзи експерти BAGE знизили на 3,5 млн т — до 41 млн т, тоді як USDA оцінює його у 47 млн т.

Прогноз виробництва соняшника в Агргентині залишається на рівні 3,9 млн т. Наразі вже обмолочено 24,5% від запланованих до збирання 2 млн га, а середня врожайність складає 1,53 т/га.

Аналітики зазначили, що Бразилія може компенсувати втрати урожаю в Аргентині. Однак там все ще тривають опади, які перешкоджають збиранню сої та посіву кукурудзи. Поки затримка не є критичною, але частина посівів кукурудзи другого урожаю може бути засіяна після оптимальних термінів. Час їх дозрівання припаде на сезон посухи, що знизить потенціал урожаю. Наразі дощі покращують стан вже засіяних полів кукурудзи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram