На листі буряків подекуди почали з’являтися жовтуваті або блідо-зелені гусениці совка-гамми (Autographa gamma). Цей шкідник іноді знищує цілі бурякові плантації, особливо в теплу погоду. Жадібні гусениці совки-гамми знищують листову пластинку і залишають тільки стебло. Часто вони призводять до серйозних пошкоджень посівів та зменшення цукристості буряків.

NB: Поріг економічної шкідливості совки-гамми — це 5-8 гусениць на 1 метр кв. або 25 рослин з ознаками пошкодження. Для боротьби із цими шкідниками при температурі вище 20°C використовують препарати групи фосфорорганічних. Також можна застосовувати препарати із хлоронікотиноїдами.




Препарати, що використовують проти комах, які помітні в насадженнях буряків, на основі такої діючої речовини як диметоат зменшать кількість особин совки-гамми. Знизити популяцію шкідника допоможуть також препарати на основі хлорпірифосу, що застосовуються щодо личинок.

Також, згідно обстежень посівів спеціалістами Держпродспоживслужби, у посівах цукрових буряків поширюється бурякова листкова попелиця, триває живлення довгоносиків (звичайного та сірого бурякового), бурякових блішок, крихітки, щитоносок, молі, якими у слабкому та середньому ступенях пошкоджено 2-12, осередково з країв поля до 27% рослин (Київська обл.). У Полтавській та Черкаській областях 3% рослин пошкоджено амарантовим стеблоїдом. Посіви від фітофагів захищають дозволеними до використання інсектицидами. Коренеїдом уражено до 6% рослин, розвиток якого стримують через міжрядні рихлення.