Верховна Рада 22 травня голосами 249 депутатів затвердила закон про повернення відшкодування податку на додану вартість при експорті ріпаку і сої для виробників цих культур під номером №7403-д. Законом перехідні положення Податкового кодексу України змінено так, що сільськогосподарські підприємства-виробники олійних культур будуть звільненні від оподаткування ПДВ при експорті сої та ріпаку, які були введені дещо раніше.


NB: Однак, як зазначають аналітики, депутати дещо підтасували рішення, адже аграрії вимагали повної відміни оподаткування на експорт олійних, а законопроект передбачає відміну лише тим експортерам, які самі виростили цю сировину на своїх землях.

— Різниця полягає у тому, що перший законопроект просто скасовував дію поправки, а другий пропонував відшкодовувати ПДВ. Здається ніби така норма спрямована проти трейдерів, насправді ж — на користь агрохолдингів. Адже малі та навіть середні сільгоспвиробники не експортуватимуть продукцію самотужки — не ті обсяги, та й нема у них в штаті менеджерів з міжнародних зв’язків, власної логістики тощо, — зазначає Володимир Колюбакін.

Він додав, що тепер агрохолдинги матимуть більше шансів скупляти задешево сировину у фермерів, продавати її за кордон як свою і заробляти, відшкодовуючи з державного бюджету ПДВ.

За матеріалами «Урядовий кур’єр»