Часом в кукурудзі можна помітити шведську вівсяну муху. Ця комаха хоч і не є серйозним шкідником для кукурудзи, але ігнорувати її не варто. Як зазначають польські науковці, шкідливість цієї комахи можна оцінити на посівах кукурудзи вже у фазі 8-9 листків.

NB: Хоча зараз кукурудза, в залежності від термінів посіву, перебуває в фазі 1-3 листків, а іноді 5-7, сліди ураження шкідником можна уже зафіксувати. Зокрема, на листі уздовж жилок можна бачити тріщини. Такі рослини, як правило, затримуються в рості, а коли личинки досягають піку росту, вони можуть серйозно пошкодити посіви.

Пол Береш з Інституту захисту рослин Національного науково-дослідного інституту Польщі зазначає, що хоча цього року рослини розвиваються повільніше, їх потрібно рятувати від шкідників уже. Зокрема, провести моніторинг посівів  на полях, де рослини мають до три листки та, з урахуванням розвитку шкідливих видів у минулому році, вжити відповідних заходів.

— Це останній шанс, щоб провести аналіз на наявність шкідливих комах, в тому числі остання можливість для хімічної обробки. Захист рослин, які виросли більше п’яти листків, перед вівсяною мухою буде менш ефективним, тому що збитки від комах, які нанесли шкоду до цього моменту, впливають на подальший розвиток кукурудзи, — зазначив науковець.