На початку цього року в кампусі Університету Мердока в Австралії відкрили першу у світі “розумну” сонячну теплицю ClearVue. Про це повідомив Hortidaily.

Теплиця функціонує завдяки прозорим сонячним фотоелектричним скляним панелям, які пропускають видиме сонячне світло, а невидиме використовують для вироблення електроенергії. Ця енергія забепечує роботу різних систем у теплиці, зокрема кондиціонування та освітлення.

Зараз науковці Університету Мердока розпочали дослідження способів вирощування рослин у цій теплиці. Зокрема, створюють технологію автономного робота, який моніторитиме ріст рослин у ClearVue. На це отримав грант д-р Хай Ван.

Роботи будуть оснащені камерами та датчиками з високою роздільною здатністю і зможуть автономно пересуватися. Вони працюватимуть цілодобово, записуючи інформацію про фізіологічні характеристики врожаю та середовище вирощування, — розповів д-р Хай Ван.

Розвиток рослин у першій у світі сонячній теплиці порівнююють із розвитком у стандартній теплиці. Вже помітили, що певні рослини у ClearVue ростуть швидше, а певні повільніше. Науковці хочуть зрозуміти причину, щоб у майбутньому створювати “розумні” теплиці на замовлення. Зазначають, що роботи відіграють у цьому ключову роль, адже процес вивчення росту рослин у теплиці дуже трудомісткий: потрібно стежити і регулярно записувати швидкість проростання, висоту рослин, кількість листків, час цвітіння, колір і врожайність плодів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram