Штрафи за самовільне випалювання сухої трави можуть збільшити у кілька разів. З такою ініціативою виступив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Зокрема законопроект щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності вже передано на погодження до Мін’юсту.

NB: За його словами, розмір штрафу за подібне порушення зараз становить від 170 до 340 гривень і зовсім не лякає паліїв. У новій постанові штрафи за самовільне випалювання рослинності або її залишків пропонують встановити у розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

При цьому за спалювання сухої трави в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис. грн, а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис. грн.

— Маю надію, що наші пропозиції будуть підтримані і це приведе до тями недбайливих господарників, які переконані, що спалюючи суху траву, вони допомагають довкіллю швидше очиститися, — зауважив Семерак.