На полях після стерньових попередників у степових та лісостепових областях триває вихід з ґрунту жуків хлібної жужелиці, відкладання ними яєць, відродження та живлення їх личинок. У Луганській, Миколаївській, Херсонській та інших степових областях низька вологість ґрунту негативно впливає на розвиток хлібної жужелиці, внаслідок чого відмічається висихання яйцекладок. Про це йдеться у щотижневому фітосанітарному моніторингу ГУ Держпродспоживслужби.

Як повідомляють фахівці Держпродспоживслужби, крім того, на падалиці триває розвиток та живлення личинок злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок, які надалі заселятимуть посіви озимих зернових та завдаватимуть їм шкоди. За достатніх тепла та вологи можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами.

— На посівах озимого ріпаку розвиваються хрестоцвіті блішки, які за щільності 0,5-5 пошкодили 2-18% рослин. Личинками ріпакового пильщика пошкоджено 1-3% рослин. Гусениці озимої совки за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин. У Степу та Лісостепу гусениці листогризучих совок, біланів, капустяної молі пошкодили 2-8% рослин. Осередково в господарствах Київської та Рівненської областей білокрилою заселено 2-5% рослин культури. У Київській області розпочалось заселення рослин ріпаку попелицею, — наголошується у повідомленні.

Надалі помірні температури та дощі сприятимуть розвитку і поширенню хвороб. За появи симптомів хвороб рослини обробляють дозволеними до використання фунгіцидами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram