Українські садівники змогли підвищити ціну завдяки збільшенню попиту роздрібних мереж і оптових компаній. З наближенням новорічних свят активність на українському ринку яблука поступово зростає, у міру чого ростуть і ціни, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Представники ритейлу говорять, що закупівельна активність населення зростає щодня, хоча роздрібні ціни на яблуко також збільшуються. При цьому конкуренція за постачальника теж посилилася, у зв’язку з чим мереж довелося підвищити закупівельні ціни в даному сегменті.Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, сьогодні українські садівники відвантажують яблука від 10 до 16 грн / кг ($ 0,43-0,69 / кг) в залежності від сорту та якості, а це в середньому на 8% дорожче, ніж тижнем раніше.

Як відзначають експерти проєкту, українські садівники змогли підвищити ціну завдяки збільшенню попиту роздрібних мереж і оптових компаній на свою продукцію напередодні новорічних свят. Також на формуванні цін позначилося скорочення пропозицій недорогого яблука з необладнаних сховищ. Найбільш затребуваними сортами яблука на українському ринку на сьогодні є «Голден Делішес» і «Гала».

Варто відзначити, що на даний момент яблуко українські садівники вже пропонують помітно дорожче, ніж напередодні новорічних свят в минулому році. Так, в кінці грудня 2018 року ціна на цю продукцію в Україні не перевищувала 8 грн / кг (0,54 $ / кг), що в середньому в 1,5 раза дешевше, ніж на даний момент.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram