Вірус мозаїки пепіно(PepMV) – проблема для виробників помідорів у багатьох европейських країнах, а також був зафіксований в Республіці Білорусь. Карантинний для Европи патоген передається з насінням і за допомогою комах-запилювачів, що робить його небезпечним ворогом для томатів.

Агенція по боротьбі зі шкідниками Міністерства охорони здоров’я Канади запропонувало зробити реєстрацію для продажу та використання продукту V10, що містить в міру активні штами вірусу мозаїки пепіно для використання на тепличних томатах.

Вірус мозаїки пепіно патоген, який викликає серйозні захворювання парникових томатів і призводить до зниження врожайності, якості та товарності.
Ізоляти вірусу мозаїки пепіно (PepMV) VX1 й VC1 – легкі форми PepMV. Ці легкі форми захищають тепличні томати від агресивних форм вірусу, вони діють у вигляді щеплення, що активує природні захисні механізми рослин від вірусної інфекції.

Цей вірус є вірусом рослин. Рослинні віруси не стосуються тваринного чи людського патогену. В опубліковані науковій літературі не має інформації про побічні ефекти.
У свою чергу V10 разом з теперішніми способами боротьби з хворобами рослин в теплицях, засіб буде доповняльною функцією для захисту тепличних помідорів.

V10 – це новий продукт, який пропонують використовувати для використання тільки на тепличних помідорах і не призначений для зовнішнього використання. Допускається, що парникове використання засобу не призведе до стійкого збільшення легкої форми вірусу в наземних і водних середовищах вище природних фонових рівнів.