На Волині у селі Хворостів Любомльського району селяни-одноосібники масово вирощують гарбузи. Іноді цією культурою засаджують по півгектара і більше, а окремі господарі заявляють, що «гарбузова» справа вигідніша від вирощування картоплі і зерна.

До прикладу, місцевий житель Іван Сидорчук  почав вирощувати гарбузи 10 років тому, після того, як пішов на пенсію. Він зазначає, що продавати гарбузи вигідніше, ніж традиційну для Волині картоплю. Разом із дружиною він садить півгектара гарбузів, однак його сусіди засаджують і більші площі. А основний прибуток збирають із продажі гарбузового насіння, а плоди згодовують худобі.В обробітку гарбузи нескладні, однак восени потребують уваги та рук, адже насіння потрібно вибрати та висушити. Висушене насіння господарі щоосені здають перекупникам, або ж міняють на готові продукти.

Щоправда цього року селяни скаржаться, що через великий урожай ціна на насіння впала до 35 грн/кг, хоча минулого року була на рівні 50 грн/кг. Однак навіть при такій ціні справа дохідна.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram