СБУ викрила високопосадовців з митниці, які блокували експорт українського зерна до ЄС

Фото: pravogarant.com.ua/
Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-02
Служба безпеки України викрила високопосадовців з митниці, які блокували вивезення українського зерна до ЄС.

У результаті слідчо-оперативних дій на Київській, Львівській та Чернівецькій митницях заблокували корупційну схему. СБУ викрила керівництво цих регіональних митниць, яке організувало механізм незаконного одержання грошей за оформлення експортно-імпортних операцій.

За різні суми хабарів вони «гарантували» представникам агрокомпаній безперешкодне митне оформлення гуртових партій сільгосппродукції, яку експортували до країн Євросоюзу, зокрема українського зерна.

— Також учасники злочинного механізму вимагали гроші з підприємців, які ввозили в Україну іноземні товари широкого вжитку для подальшого продажу у торгових мережах нашої держави, — розповіли у пресслужбі СБУ.

Щодня організатори схеми одержували сотні тисяч гривень. Якщо підприємець відмовлявся давати хабар, йому створювали штучні перешкоди під час проведення митних процедур.

Зокрема, СБУ задокументувала факт вимагання грошей співробітником митниці у столичному регіоні. Серед іншого, він вимагав кошти у бізнесмена, який з початку повномасштабного вторгнення пішов на службу до ЗСУ і бере участь у бойових діях. Аби його фірма працювала, він вимушений був взяти декілька днів відпустки, щоб заплатити хабар. Співробітники СБУ затримали чиновника на гарячому під час отримання всієї суми неправомірної вигоди.

NB: Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру для нього та інших учасників оборудки.

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та роботи заступника начальника Чернівецької митниці, а також у посадовців митного поста «Городок» на Львівщині.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) ККУ триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушень і притягнення винних до відповідальності.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram