Якщо не буде пізньовесняних заморозків цього року, то Україна має всі шанси зібрати рекордний врожай яблук. Однак, великі обсяги виробництва очікуються у всіх країнах ЄС, зокрема і в Польщі.

— Зусилля з диверсифікації експорту в поточному сезоні завмерли, і замирають ще більше по мірі зростання цін. Шкода, бо саме цього сезону можна було б виходити на нові ринки найбільш успішно, адже проблеми з пропозицією у всіх країн. Відповідно, в кінці року знову почнемо шукати нових покупців, але буде трошки пізно, — зауважує експерт.

NB: Цього року яблуко, в середньому, на 65-75% дорожче, ніж рік тому. А що ж буде наступного сезону?

Високі ціни триматимуться до кінця цього сезону і на початку наступного. Тут виникає загроза зменшення внутрішнього споживання яблук. Хоча вже з вересня цього року прогнозується стрімке зниження цін, що триватиме до кінця сезону.

А тепер скандальний прогноз: я майже переконаний, що ціна на яблуко в жовтні 2018 року буде вищою, ніж ціна на яблуко в квітні 2019 року. Знову ж таки, якщо не буде природних аномалій під час виробництва. Думаю, що ціни в новому сезоні можуть впасти настільки, що ледве будуть перекривати поточні витрати. Але тут багато залежить від ефективності виробництва та, особливо, маркетингу, — наголосив А. Ярмак.

Відтак, експерт рекомендує зосередитись на професійному маркетингу.