На котируваннях пальмової олії відбився обвал цін на нафту, у результаті протистояння Росії та Саудівської Аравії. Більшу частину олії використовують для виробництва біопалива, через що її вартість пов’язана з цінами на нафту. Про це повідомляє graintrade.com.ua.

Протягом п’ятниці-понеділка ціни на нафту впали на 36%, на пальмову олію в Малайзії – на 8,2% до 5-місячного мінімуму 2332 рінггитів/т або 553 $/т, хоча впродовж сесії вони опускалися до 2200 рінггитів/т або 526 $/т.Травневі ф’ючерси на соєву олію в США слідом за цінами на пальмову олію в понеділок впали на 8,9% до найнижчого з червня 2019 р рівня 597 $/т, але потім відновилися до 615 $/т, зафіксувавши падіння в межах 4,6%.

Квітневі ф’ючерси на ріпакову олію в Голландії впали на 20 €/т до найнижчого з липня минулого року рівня 750 €/т FOB, тоді як на поставки у травні-липні ціни знизилися до 733 €/т FOB.

Подешевшання рослинних олій призведе до падіння цін на сою, ріпак та соняшник, а невизначеність з впливом епідемії короновірусу на обсяг споживання тривалий час стримуватиме світовий попит та суттєво знизить обсяги торгівлі.

Після тривалих вихідних в Україні та Росії ринки залишаться під тиском зниження цін на пальмову та соєву олію, що призведе до зниження котирувань на соняшникову олію та насіння, які й так різко подешевшали протягом останнього тижня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram