Окупанти незаконно вивезли зерна та олії на $613 млн — KSE Institute

Орієнтовна загальна вартість викрадених РФ зернових та олійних культур в Україні становить понад $613 млн. Такі дані озвучив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер під час дискусії “100 днів із вторгнення РФ: сучасний стан та перспективи продовольчої безпеки і сільськогосподарських ринків у світі”.

Наразі загальна сума збитків і втрат через війну у сільському господарстві, за оцінками KSE Агроцентру, становить $27,6 млрд. Найбільшою категорією з них є збитки через незібрані озимі культури ($1,4 млрд). Також суттєві збитки аграрії отримали від знищення техніки — $926 млн.

— Ми бачимо все більше доказів того, що рф краде наше зерно з окупованих регіонів України: з Херсонської області, із Запорізької області. Орієнтовна вартість цього вкраденого зерна та олійних культур — понад $600 мільйонів, — заявив Роман Нейтер.

Станом на зараз Україна втратила зерносховищ сукупною місткістю 4 млн тонн. Йдеться про пошкоджені або повністю знищені потужності для зберігання зерна. Ще до частини зерносховищ немає повного доступу, оскільки вони розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram