Згідно нового прогнозу IGC, в 2019 році посівні площі під ріпаком залишаться майже незмінними, оскільки скорочення порівняно з попереднім сезоном площі сівби ріпаку в ЄС з 6,6 до 5,8 млн га буде компенсовано збільшенням площі сівби в Україні з 1 до 1, 2 млн га, в Росії — з 1,4 до 1,6 млн га, в Канаді — з 9 до 9,3 млн га. Про це повідомляють у GrainTrade.

Площі сівби ріпаку в ЄС стануть найменшими за 12 років, стан посівів також не найкращий, тому спрогнозувати урожай ріпаку в 2019 році складно. Скорочення виробництва ріпаку в ЄС зменшить загальне світове виробництво його в наступному сезоні, оскільки середня врожайність ріпаку в Україні, Росії і Канаді значно нижче, ніж в ЄС.

В Україні площі сівби ріпаку зросли до 1,3 млн га, а хороший стан посівів дозволяє сподіватися на одержання врожаю в межах 3 млн т.

Після скасування державного фінансування на 2019/20 МР Китай зменшить посівні площі під ріпаком з 6,5 до 6,3 млн га.

На тлі зменшення пропозицій ціни на ріпак на Euronext виросли до 377,25 €/т або 430 $/т, а незабаром можуть досягти 380 €/т за підтримки ринків сої і рослинних олій.

Підтримати ціни може рішення Єврокомісії про обмеження з 1 лютого використання пальмової олії в виробництві біопалива. Спори щодо зменшення використання імпортної пальмової та соєвої олії при виробництві біопалива ще тривають.

Союз з просування олійних і білкових рослин (UFOP) закликає Єврокомісію створити умови для вирощування ріпаку в ЄС, як найважливішого джерела протеїну, що не містить ГМО, і що є привабливим для комах-запилювачів квітучою рослиною в сівозмінах.

На тлі перегляду Директиви про відновлювані джерела енергії UFOP сподівається, що використання пальмової олії при виробництві біопалива в 2019 р істотно скоротиться, і поступово припиниться. Це повинно бути юридично закріплено в акті, який буде представлений Єврокомісії до 01.02.2019 р, щоб якомога швидше створити обмеження для імпорту пальмової олії в ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram