Ріпак — практично єдина українська культура, яка зараз цікавить міжнародних трейдерів

Міжнародні трейдери дуже повільно відновлюють закупівельну діяльність в Україні. Наразі практично єдиною культурою, яка їх цікавить, залишається ріпак. Про це повідомили в Українській зерновій біржі.

Експерти вважають, що про низькі темпи відновлення поставок свідчать відправка 12 раніше заблокованих в чорноморських портах України суден та захід під навантаження лише одного корабля. Особливо з огляду на завантажені кукурудзою старого врожаю портові термінали, які також потрібно звільнити.

Услід за зростанням цін на олійні на світових біржах закупівельні ціни на ріпак в Україні за тиждень також виросли на франко-елеваторах з 13000-13500 грн/т до 13500-14500 грн/т. Деякі трейдери почали купувати ріпак з доставкою в порт Одеса та Чорноморськ за ціною 15000-15500 грн/т.

NB: Котирування на ріпак та канолу цього тижня росли, але вже найближчим часом можуть знизитися під тиском збільшення пропозицій з України, ЄС та Канади.

Аналітики вважають, що у Європі збільшення пропозицій власного ріпаку та поставленого з України незабаром призведе до зниження попиту та коригування цін на біржах і фізичному ринку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram