Ратифікація Стамбульської конвенції позитивно вплине на розвиток сільського господарства — експертна думка

Ратифікація Стамбульської конвенції є не тільки ще однією перемогою на шляху України до ЄС і не лише ознакою здорового суспільства, а й додатково сприятиме відновленню економіки у післявоєнні часи і зростанню ВВП. Таку думку висловила менеджерка з корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі компанії Corteva Agriscience Анна Бабіч.

Насильство щодо жінок і дівчат має багатовимірний вплив на загальний стан економіки. За результатами дослідження МВФ, зростання кількості проявів насильства щодо жінок на 1% пов’язане з 9-відсотковим зниженням рівня економічної активності. Саме ж домашнє насильство може коштувати певній економіці від 1% до 2% ВВП.

У довгостроковій перспективі високий рівень домашнього насильства може зменшити кількість жінок у робочій силі та мінімізувати отримання жінками навичок та освіти. Також насильство призводить до менших державних інвестицій загалом, адже держава змушена спрямовувати більше ресурсів на покриття медичних та судових витрат.

У короткостроковій перспективі жертви домашнього насилля працюватимуть менше, будуть менш продуктивними. Це також відобразиться на загальному результаті роботи команд, членами яких вони є.

Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі компанії Corteva Agriscience

— Розрахунки Фонду ООН у галузі народонаселення свідчать, що в Україні сукупні економічні втрати суспільства від гендерно зумовленого насильства можуть сягати до $208 млн на рік. Вони ґрунтувалися на даних офіційної статистики ринку праці, а враховуючи значне поширення неформальної зайнятості розмір цих збитків може бути суттєво вищим, — зазначила Анна Бабіч.

 

У світі загалом та в Україні зокрема, жінки складають значну частку сільськогосподарської робочої сили. Більшість з них проживає у сільській місцевості.

За даними обстежень домогосподарств, загалом 25% сільських жінок України у віці 15-49 років, які мають досвід шлюбу, зазнавали, принаймні, однієї з форм насильства. Вони є значно вразливішими, зокрема, через обмеженість каналів інформування щодо підтримки жертв домашнього насильства та відсутність спеціалізованих притулків чи центрів допомоги постраждалим. Експерти також зазначили, що небажання сільських жінок звертатися по допомогу у випадку насильства в сім’ї часто пояснюється традиційними уявленнями про те, що не можна виносити свої проблеми на люди.

Захист жінок від усіх проявів гендерної дискримінації чи гендерно обумовленого насильства завдяки ратифікації Стамбульської конвенції значно сприятиме розширенню їхніх прав та можливостей. Це, у свою чергу, позитивно відобразиться на розвитку економіки в цілому та сільського господарства зокрема. Економічна активність сільських жінок дозволить їм більше залучатися у ланцюг виробництва продуктів харчування, присвячуючи свій час та сили власному розвитку та підтримці громад. Зосередження на особистісному вдосконаленні, проактивна позиція, фінансова незалежність та впевненість у власних силах дозволять жінкам збільшити виробництво на фермах. А це сприятиме забезпеченню продовольчої безпеки України та світу, вважає Анна Бабіч.

За прогнозами ООН, якби виробництво на жіночих фермах збільшилося на 15-20%, то додатково можна було б прогодувати 100-150 млн осіб. Експертка вважає, що розвиток цього потенціалу є критично важливим для подолання продовольчої кризи, яку пророкують світу через війну, розв’язану рф проти України. Поштовхом до цього розвитку є ратифікація Стамбульської конвенції.

Наступним кроком має стати об’єднання зусиль агробізнесу та держави задля допомоги розвитку та відновленню фермерства, зокрема, жіночого. Продовження розвитку ініціатив за прикладом освітньо-грантової програми TalentA, ініційованої міжнародною сільськогосподарською компанією Corteva Agriscience в Україні у 2020 році для жінок-фермерок з сільської місцевості, сприятиме відновленню сільських територій в напрямі сталого розвитку та їхнього самозабезпечення, що буде край актуально після перемоги України. А отже, вже зовсім скоро, додала Анна Бабіч.

Додамо, що Верховна Рада України ратифікувала Стамбульську конвенцію вчора, 20 червня. Документ офіційно знаний як Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram