Доходи держбюджету у І-му кварталі перевиконані

У першому кварталі 2022 року доходи державного бюджету перевиконані на 11%. Про це повідомила пресслужба Рахункової палати України.

За словами керівника відомства Валерія Пацкана, такого показника вдалося досягти завдяки достроковій сплаті дивідендів. Однак подальше виконання бюджету залежатиме від підтримки міжнародних фінансових організацій і країн-партнерів.

— У першому кварталі до держбюджету надійшло 3,6 млрд грн грантів від ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ. Частка цих надходжень становила 0,8% усіх ресурсів загального фонду державного бюджету, — зазначив Валерій Пацкан.

Крім того, в березні Кабінет Міністрів ухвалив рішення про скорочення видатків і обсягів кредитування на 2022 рік за бюджетними програмами головних розпорядників на суму 91 млрд грн та спрямував вивільнені кошти до резервного фонду держбюджету на підвищення обороноспроможності.

У січні-березні Кабмін виділив із резервного фонду держбюджету 94 млрд грн, із них у березні 72,3 млрд грн, для забезпечення захисту держави і надання матеріальної допомоги окремим категоріям громадян в умовах воєнного стану.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram