Парламент ухвалив законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні”. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради.

Документ, зокрема, встановлює мінімальний термін оренди ділянок для закладання та/або вирощування багаторічних плодових, ягідних, горіхоплідних насаджень та винограду у 25 років.

Закон також дає переважне право на укладення договору емфітевзису щодо таких ділянок на новий термін тим особам, які вже використовують їх на праві емфітевзису та належно виконують свої обов’язки за договором.

NB: Орендарі та емфітевти тепер також мають переважне право викупу такох земельних ділянок. Для цього вони повинні вирощувати на них багаторічні насадження не менше трьох років станом на день набрання чинності цього пункту.

Закон передбачає, що при розірванні договору оренди землі з ініціативи орендодавця, орендар має право на відшкодування витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки, здійснених за згодою орендодавця. Також орендар може вимагати відшкодування збитків, завданих розірванням договору. Однак це не стосується випадків розірвання договору через неналежне виконанням орендарем своїх обов’язків.

Відповідно до Закону, тепер не можна змінювати умови договору оренди ділянки для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень, якщо право власності на цю ділянку перейшло іншій особі чи у зв’язку з реорганізацією юридичної особи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram