Заплановані багатьма країнами-імпортерами на початок січня тендери по закупівлі пшениці розігрівають ціни на фізичному та біржовому ринку.

Так, єгипетський оператор GASC сьогодні планує придбати щонайменше 55-60 тис т м’якої борошномельної пшениці з поставкою протягом 20 лютого-10 березня, що стане новим індикатором цін на європейське та американське зерно.На тендері, оголошеному японським імпортером MAFF задля купівлі 95,944 тис т пшениці з поставкою в лютому-березні, будуть змагатися австралійська, канадська та американська борошномельна пшениця.

Європейські трейдери сподіваються, що французька пшениця переможе на тендері в Алжирі, який в сезоні 2018/19 придбав 80% експортованої з Франції м’якої пшениці. Шанси на перемогу посилює повернення в грудні судна аргентинської пшениці через невідповідність якості. Туніс планує придбати 100 тис т пшениці твердих сортів з поставкою в лютому-березні.

Трейдери очікують активізації експорту американської пшениці після зростання цін на причорноморське зерно, що сприяє спекулятивному зростанню котирувань на біржах США.

Березневі котирування на пшеницю виросли:

  • на 0,37 $/т до 190,24 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,74 $/т до 185,55 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Проте подешевшала на 0,28 $/т до 208,42 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

В Україні активний експорт кукурудзи посилив логістичні проблеми в портах. Подекуди не вистачає місткостей для перевалювання пшениці, тому трейдери змушені піднімати ціни на пшеницю задля залучення необхідних обсягів в портах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram