Найближче похолодання очікується 18 жовтня: вночі у Київській області температура опуститься до -4. Однак сильних чи тривалих дощів не очікується.

— Ми очікуємо в жовтні в північних регіонах середню температуру +5…+7 градусів, у західних регіонах — від +8 до +10 градусів, в центрі — +7…+9 градусів, на півдні теж до +9 градусів, — зазначила Вазіра Мартазінова, завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України.


За прогнозами метеоролога, у листопаді будуть різкі перепади температури. У третій декаді випаде незначний сніг. В останні дні осені та перші дні грудня очікується похолодання до -5… -10 градусів.

Також метеоролог зазначила, що відбулося зміщення сезонів: якщо судити з температур, осінь починається 17 серпня, літо у середині червня. А весна тягнеться і тягнеться. Осінь стає довгою, літо скоротилося до двох місяців.

Метеоролог дала чіткий прогноз: зима буде тепла та мокра. Сніг у невеликій кількості випаде лише кілька разів, в основному опади будуть у вигляді мокрого снігу (який одразу танутиме) і дощу.

— Тільки в окремі дні з’являтиметься сніговий покрив. Замети будуть дуже короткочасними та рідкісними, — пояснила Вазіра Мартазінова.

Стовпчики термометрів більшу частину зими будуть вище нуля. За словами Мартазінової, очікується лише три-чотири хвилі похолодань, коли температура опуститься до -10… -13. Власне, найбільш тривалий холодний період припаде на першу декаду грудня: раз чи два нічна температура дійде до -18. На цьому зимові екстремальні сенсації закінчаться.На думку Мартазінової, прийдешня зима не порадує фермерів та не сприятиме урожайності.

— Беручи до уваги те, що багато днів температура повітря буде вище нуля, сніговий покрив може не лягти. Ба більше, буде багато мокрого снігу. Добре, що земля буде вбирати цю вологу, але є нюанс. Для сільського господарства погано, що перед та під час морозів снігового покриву не буде, а це дуже погано для сільського господарства, — зазначила метеоролог.

За матеріалами Glavcom.ua

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram