Рентабельність діяльності аграрно-промислового комплексу за підсумками 2017 року, попри негативні показники стагнуючих секторів, становить більше 30%. Зокрема минулого року АПК забезпечив 12% ВВП і 40% всього експорту.

Про це в інтерв’ю DT.UA розповів перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

Він зазначив, що агропромисловому комплексу, попри всю його потужність, ще далеко до того рівня, коли варто ставити питання про якісь штучні фінансові чи юридичні обмеження, адже галузь ще не вичерпала свого потенціалу.

— Так сталося, що через російську агресію в Україні скоротилася галузь важкої промисловості, що забезпечувала зокрема й експортну виручку, і це вивело аграрний сектор на перший план, довівши його частку у зовнішній торгівлі до 40%. Можливості, які дає сільське господарство, потрібно використовувати на макрорівні для підтримки і розвитку інших секторів, — вважає Мартинюк.

При цьому він наголосив, що «середня по палаті» рентабельність не відображає реальної картини становища галузі, маючи на увазі тваринництво, яке перебуває в критичному становищі і без підтримки держави майже не має шансів на відновлення.

— Ми плануємо програми в середньостроковій перспективі, на 3-5 років, на етапі становлення галузі і до виходу на точку беззбитковості. А потім невидима рука ринку все розставить по своїх місцях, — сказав Мартинюк, зазначивши, що дотації не можуть і не мають бути постійними, адже просто не стимулюватимуть галузь.