Прокуратурою викрито шахраїв, які видавали несертифіковані китайські ЗЗР за європейські бренди

Одне приватне підприємство, маючи відповідні зв’язки у митній та екологічній службі, здійснювало закупівлю та постачання на територію України засобів захисту рослин невідомого походження та складу з Китайської Народної Республіки.


Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України. Під час митного оформлення до митної декларації вносились недостовірні дані про наявність посвідчення про державну реєстрацію відповідних препаратів, у якому зазначали, що препарати виготовлені на території Євросоюзу.

NB: Під час досудового розслідування встановлено факти ввезення протягом минулого року 17 найменувань хімікатів невідомого походження під виглядом якісного європейського продукту, при цьому розмір несплачених обов’язкових платежів до державного бюджету України, які мали б бути сплачені за державну реєстрацію вказаних препаратів, становить понад 1 млн грн.

При здійсненні розмитнення через Київську митницю, Київську міську митницю та Вінницьку митницю ДФС України співробітники митних та екологічних органів умисно не виявляли очевидну невідповідність засобів захисту рослин, які завозились під виглядом якісних препаратів. Це дозволяло безпідставно розмитнювати вантаж невідомого походження та реалізовувати його по всій території України.Правоохоронці здійснили  санкціоновані обшуки та виявили 139 т засобів захисту рослин на загальну суму майже 18 млн грн, які імпортовані на територію України без належних дозвільних документів.

Досудове розслідування триває, перевіряються факти можливого спричинення шкоди довкіллю вказаними хімікатами, які мають незрозумілий хімічний склад.