Програма USAID АГРО надаcть 185 млн грн на розвиток елеваторних потужностей

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-28
Програма USAID АГРО до 21 березня 2023 р. продовжує приймати заявки на отримання 10 субгрантів по 18.5 млн грн для малих та середніх підприємств під розширення елеваторних потужностей. Про це GrowHow повідомила пресслужба проєкту.

Програма субгранту спрямована на розширення доступу ММСП до послуг з доробки, сушіння та зберігання зерна на елеваторах. Її метою є збільшення обсягів та часу зберігання зернових та технічних культур, посилення стійкості бізнесу та покращення продовольчої безпеки в Україні.

Передбачається, що кошти субгранту будуть спрямовані на:

  • закупівлю обладнання по доробці, сушінню та зберіганню зерна;
  • закупівлю лабораторного обладнання для визначення якісних показників зерна.

Діяльність у рамках кожного субгранту повинна сприяти та забезпечити досягнення таких очікуваних результатів:

  • Не менш ніж 100 ММСП отримали підтримку у вигляді послуг з доробки, сушки та зберігання зерна.
  • Збільшено надання послуг ММСП зі зберігання зерна на 20 тисяч тонн та/або надано послуг ММСП по сушінню зерна на 50 тис. тонн.
  • Не менше 50% від загального об’єму послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна надано бенефіціарам — ММСП, які обробляють менше 5000 га землі.

Додатковими перевагами будуть: наявність розробленої проєктної документації із розділом (ОВНС); спрямування проєкту на впровадження енергоефективних технологій; розміщення потужностей в безпосередній близькості до кордону з країнами Європейського Союзу, особливо розташування елеваторних потужностей біля колій європейського типу.

— Заявки на одержання субгранту, які показують найбільш суттєвий вплив на підтримку економічної сталості ММСП аграрного сектору, забезпечення економічних можливостей та основ продовольчої безпеки в Україні отримають більш високу оцінку в процесі відбору для надання субгранту, — розповіли в USAID АГРО.

Заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід подавати в електронному форматі на адресу agro.subawards@chemonics.com з посиланням на PПЗ-05. Заявки прийматимуть до 18:00 за Київським часом 21 березня або до моменту вичерпання коштів. Отримані документи розглядатиму за мірою надходження, тому  заявникам рекомендують подаватися до дати закриття PПЗ. Детальніша інформація за ПОСИЛАННЯМ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram