В рамках наукової освітньо-грантової програми міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience для школярів і школярок під назвою «Scientibattle» на YouTube-каналі вийшла серія наукових відео з провідними українськими вченими про складні аспекти біології, які впливають на сільське господарство: біотехнології, проблеми ґрунтів, зміни клімату, життя комах-запилювачів тощо.

Програма «Scientibattle», яка стартувала на початку вересня, заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, імплементаційний партнер програми Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності». Програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України, Малої академії наук. Мета «Scientibattle» сприяти популяризації агробіологічних наук серед школярів і школярок та розвитку їхнього потенціалу в сільському господарстві.

В серію входить шість відео:

  • Загрозливі рослини, які шкодять здоров’ю людей і землі Олексій Коваленко, кандидат біологічних наук, науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАН України, автор книги «Фрукти проти овочів».
  • Історія формування ґрунтів та їх значення в екосистемі Олена Паренюк, кандидатка біологічних наук, яка досліджує бактерії в ґрунтах зон відчуження Чорнобиля і Фукусіми, а також вивчає бактерії, що живуть в радіоактивної лаві всередині Чорнобильського саркофагу.
  • Комахи, які можуть вирішити долю людства Григорій Попов, ентомолог, один з авторів Червоної книги України, який 15 років пропрацював в Донецькому ботанічному саду НАН України.
  • Мікроорганізми, віруси й взаємодія бактерій і рослин Ірина Бровко, мікробіологиня, директор з науки й виробництва компанії «Біонорма».
  • Клімат та його вплив на сільське господарство – Світлана Краковська, кліматологиня та метеорологиня, завідувачка лабораторією прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, національна експертка проєкту Clima East і перша жінка-українка учасниця Другої української антарктичної експедиції.
  • Модифікація генетичних кодів і генетично модифіковані організми Оксана Півень, генетикиня, докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, яка є визнаною в Україні експерткою з методу редагування геному CRISPR/Сas9.

Зацікавити школярів і школярок природничими науками, розповідаючи їм в доступній формі про глобальні процеси в біології, житті на землі й існуванні всього живого кращий спосіб привернути їх увагу до сільського господарства. Адже від розвитку цієї інноваційної, наукомісткої й сучасної галузі залежить продовольча безпека всього світу. Для Corteva Agriscience залучення молоді до сільського господарства одна з основ майбутнього галузі, якій присвячена частина Цілей сталого розвитку 2030, коментує Наталія Гузенко, координаторка проєкту «Scientibattle», консультант з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Україні.

Крім серії відео, програма «Scientibattle» містить шкільні наукові змагання для учнів і учениць 10-11 класів загальноосвітніх середніх шкіл України державної форми власності, які перебувають на території населених пунктів розміром до 100 000 осіб; грантовий конкурс для команд шкіл на реалізацію мікропроєктів, які сприяють просуванню аграрної грамотності серед молоді, а також надання їм навичок для підтримки й інтеграції напрямку сільського господарства у своїй школі; віртуальний табір з біологічних наук для дівчат команд з учениць шостих класів шкіл-учасниць наукових змагань, який відбудеться протягом осінніх канікул в жовтні 2021 року з метою заохочення їх займатися природничими науками й подолати гендерну нерівність. Очікується, що в проєкті «Scientibattle» візьмуть участь близько 1200 учнів зі шкіл по всій території України.

Для отримання додаткової інформації слідкуйте за перебігом проєкту «Scientibattle» у Facebook  та Instagram.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram