У першу декаду липня простежувались неоднорідні погодні умови по всій території України. Середньодобова температура повітря в західних, Житомирській та Вінницькій області була близька до норми або на 1,0-1,7°С нижче норми і становила 15,6-18,5°С. На решті території країни вона була близька до норми або на 1,0-4,6°С вище і становила 19,5-24,8°С.

Максимальна температура повітря в найтепліші дні підвищувалася до 29-34°С, у південних, східних та Дніпропетровській області — до 35-39°С. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалася до 5-9°С, в Запорізькій і Херсонській області — до 10-12°С.Опади різної інтенсивності, місцями зі шквалами, грозами, градом спостерігалися по всій території країни. У більшості областей їх кількість за останню декаду червня склало 121-200% норми (28-58 мм), повідомляє УкрАгроКонсалт.

Запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під озимими та ранніми ярими зерновими культурами на більшості площ північно-західної половини країни є достатніми і надлишковими для періоду дозрівання зерна.На багатьох площах східній частині країни запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту не перевищують 30-70 мм, місцями — 7-25 мм.

Стан посівів кукурудзи переважно задовільний. Істотне зниження температури знизило інтенсивність процесів росту і розвитку культури. Ранньостиглі гібриди перебувають на початку фази викиду волоті.