За словами Володимира Зеленського, всього органи місцевого самоврядування отримають у власність 2 млн гектарів землі. Церемонія підписання документа відбулася під час земельного форуму «Земля – ​​народу» в Чернігівській області, повідомляє УНІАН.

— Саме громади краще знають, як організувати своє життя, де повинен бути дитсадок, школа, комунальні дороги, садові насадження і промислові об’єкти. Є ключовий момент, без якого децентралізація не може бути завершена в Україні, — це передача земель безпосередньо громадам. Сьогодні цей важливий крок буде зроблений, — підкреслив Зеленський і підписав указ «Про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність».

26 жовтень всі новостворені громади повинні отримати землі в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від землекористування для розвитку і добробуту своїх громад.

— Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності, і це гарантія, що наступні покоління наших українців будуть залишатися господарями своєї землі. Всього місцеве самоврядування отримає у власність 2 млн гектарів землі — це дійсно історичний день, — підкреслив Зеленський.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram