Весняно-польові роботи 2018 року обійдуться українським аграрія майже у чверть більше, аніж торік. Зокрема витрати збільшаться на 23% і сягнуть 127 млрд грн. При цьому посівна-2017 року коштувала аграріям на 24 млрд грн менше — 103 млрд грн.

Основними причинами подорожчання посівної, за даними аналітиків Українського клубу аграрного бізнесу,  є збільшення цін на основні виробничі ресурси, зростання витрат на оренду землі та інфляція гривні. При цьому найбільше від минулого року зросли загальні витрати на добрива +33%, паливно-мастильні матеріали +29 та насіння +17%.

Основний акцент буде поставлено на чотири культури, на які припадає 92% всіх витрат. До прикладу на соняшник планують витратити 46 млрд грн, на кукурудзу — 42 млрд грн, на сою — 19 млрд грн і 10 млрд грн на ярий ячмінь.

— Цьогорічна зима наразі є сприятливою для перезимівлі озимих культур, відсоток втрат на даний момент оцінюється як один із мінімальних за останні роки, тому великого відсотку перевівання озимини наразі не прогнозується, — зазначив аналітик Петро Лахай.

Нагадаємо, що восени 2017 року під озимими культурами було засіяно 7,8 млн га, з них 5,9 млн га зайняла озима пшениця, 0,9 млн га — озимий ріпак, 0,8 млн га — озимий ячмінь та майже 0,2 млн га озиме жито.