Держпродспоживслужба відзвітувала про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 26 серпня 2021 року.

Зокрема, на всій території України у посівах зернової кукурудзи продовжується розвиток гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика. У південних і південно-східних областях Степу спостерігають літ метеликів другого покоління. Гусениці фітофага першого покоління за чисельності 0,8-2 екз. на рослину пошкодили 5-18% рослин та 1-6% качанів у Київській, Сумській, Харківській, Луганській, Херсонській, Миколаївській, Одеській областях і на Закарпатті.

У Степу, Лісостепу, осередково на Поліссі живляться гусениці бавовникової совки, які за чисельності 1-2 екз. на рослину пошкодили 3-18% рослин.

Повсюди у посівах кукурудзи гельмінтоспоріозом охоплено 5-25% рослин – у Рівненській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях.

Зниження температури повітря, короткочасні та зливові дощі, призвели до збільшення розповсюдженості пухирчастої сажки, якою уражено до 7% качанів. Летючою сажкою охоплено 0,5-5% рослин. Осередково в Закарпатській області рослини культури уражено іржею.

У господарствах Волинської, Тернопільської, Одеської, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської областей на качанах пошкоджених листогризучими совками і стебловим метеликом спостерігають початок розвитку фузаріозу (2-12% рослин), у Волинській області – бактеріозу (2%).

У господарствах постійно здійснюють фітосанітарний нагляд за посівами та тривають роботи із проведення захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів. За інформацією Держпродспоживслужби для проведення всього комплексу заходів захисту рослин від шкідливих організмів з початку року  використано 35,8 тис. тонн препаратів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram