В Україні закупівельні ціни на соняшник залишаються стабільними на рівні 24500-26000 грн/т (залежно від якісних показників) з доставкою на завод попри стрімке подорожчання сої та ріпаку на світових біржах. Про це повідомляє Grain Trade.

На думку аналітиків української зернової біржі, причиною цього є зниження попиту з боку Індії та Китаю, які перейшли на використання дешевшої пальмової олії, внаслідок чого ціни на українську соняшникову олію стабілізувалися на рівні 1550-1575 $/т FOB.

Станом на 22 квітня Україна експортувала 3,7 млн т соняшникової олії, що становить 69% визначеного Меморандумом обсягу експорту на цей сезон. Переробники ще мають достатні запаси продукції для експорту.

Цьогоріч склалася дивна ситуація на ринку високоолеїнового соняшнику, ціни на який різко знизилися. Якщо раніше за нього платили премію 30-60 $/т у порівнянні зі звичайним соняшником, то тепер купують зі знижкою 50-60 $/т, а окремі заводи взагалі відмовляються його приймати. Основними покупцями високоолеїнової соняшникової олії були європейські споживачі, але високі ціни на соняшникову олію змусили ЄС збільшити імпорт сої й ріпаку та наростити внутрішню переробку, — йдеться у повідомленні.

Упродовж 1 липня – 25 квітня ЄС скоротив імпорт соняшникової олії у порівнянні з аналогічним періодом попереднього сезону на 38% до 1,4 млн т.

Попри прогнози різкого збільшення площ сівби соняшника в Україні та Росії, форвардні ціни на чорноморську соняшникову олію виросли до 1100-1150 $/т FOB на тлі активних закупівель з боку імпортерів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram