Експерти ФАО оцінили потенційну пряму шкоду сільськогосподарським активам України спочатку війни у $6,4 млрд. Сюди входить зруйнована іригаційна інфраструктура, сховища, техніка та інше сільськогосподарське обладнання, портова інфраструктура, теплиці, польові культури, тваринництво та переробні підприємства. Про це йдеться у звіті організації.

Додаткові очікувані економічні втрати від війни у 2022 році оцінюють приблизно у $22 млрд. У звіті фахівці ФАО зазначили, що будь-які сільськогосподарські інвестиції/плани відновлення мають бути частиною національної стратегії відновлення та повинні базуватися на стані перед початком війни та оцінці збитків.

— Орієнтовні пріоритетні сфери, які будуть охоплені планом відновлення та інвестицій в українське сільське господарство, ймовірно, включатимуть підтримку сільських домогосподарств та продовольчу безпеку, ліквідність та доступ до фінансів, розмінування, постачання найважливіших ресурсів, виробництво насіння та тваринництво, компенсацію за втрачені активи та інші сфери безпосередніх і довгострокових потреб розвитку, — йдеться у звіті ФАО.

Світовий банк та ЄБРР уже пообіцяли $3 та $2 мільярди відповідно на відновлення в Україні. Однак очевидно, що фактичне відновлення та потреби в інвестиціях будуть набагато вищими лише в сільському господарстві та агропродовольчій промисловості.

strong>Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram