На Полтавщині (Україна) вирощують найбільше, у порівнянні з іншими регіонами, органічної малини. Про це заявив директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов, повідомляє Fruit-inform з посиланням на «Урядовий кур’єр».

За його словами, підприємство «Сади Диканщині» вирощує органічні яблука і малину. Насаджень малини має 13 га — це найбільша площа під органічними ягодами в Україні.— У нас зареєстровані і мають органічні сертифікати 30 підприємств, які спеціалізуються на вирощуванні сільгосппродукції. Зокрема «Агро Маяк» в Котелевському районі займається садівництвом і ягідництва. Підприємство «Сади Диканщині» —  яблука і органічну малину, — говорить Сергій Фролов.

На підприємстві відправляють органічну малину на експорт. Однак, чиновник сподівається, що органічна ягода буде затребувана і на вітчизняному ринку.

— Питання в іншому: чи не стане Україна просто сировинною базою? Адже левова частка нашого аграрного експорту — це сировина: зерно кукурудзи, соя. У нас роблять лише масло. Тому вважаю, що разом із земельною реформою слід створити умови, щоб в Україні запрацювала переробка. Щоб у нас створювалася додана вартість, а на експорт ми відправляли вже готову продукцію, — додав він.

Нагадаємо, що останні 15-20 років світовий ринок органічних продуктів стабільно розвивається і росте на 5-15% щорічно. Це один з небагатьох, якщо не єдиний, ринок в харчовій індустрії, який демонструє такий динамічний ріст.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram