Асоціація польських садівників оприлюднила пресреліз, в якому назвала нинішню ситуацію у тамтешньому садівництві трагічною. Зазначили також, що усі політичні рішення негативно впливають на торгівлю фруктами.

Зокрема зазначили, що величезний негативний вплив на гулузь має заборона експорту польських яблук до Білорусі. Особливо, зважаючи на російське ембарго з 2014 року. Садівники звинуватили роздрібні мережі у зловживанні становищем та заниженні закупівельних цін, а владу у бездіяльності в цій ситуації.

Подорожчання електроенергії та палива, збільшення навантаження на працівників та їхньої зайнятості, здорожчання добрив та ЗЗР посилюють кризу. Ми вже кілька місяців спрямовуємо до польського уряду ряд пропозицій для виправлення цієї ситуації, але результату це не дає, зазначили в Асоціації польських садівників.

Також польських плодових виробників турбують зміни законодавства, пов’язані із “Зеленою Угодою” ЄС. Вони побоюються, що їхнє виробництво стане неконкурентоспроможним з імпортним через надмірні обмеженя, зазначаючи, що така ситуація небезпечна не лише для садівників, а й для всього сільського господарства Польщі.

Мабуть,єдиним виходом з цієї ситуації залишається голосно говорити про наші проблеми через масові протести. У ситуації великої кризи, яка вразила польську фруктову галузь, просто спостерігати за нею неефективно. Сьогодні ми маємо вголос висловлювати свою думку, говорити про кризу та вимагати виконання постулатів, йдеться у повідомленні Асоціації.

Зазначимо, що кілька днів тому польські садівники організували акцію протесту перед дистрибюторським центром однієї з найбільших торгових мереж Польщі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram